Έγιναν…θα γίνουν στο σχολείο μας (Ιούνιος 2012)

• Από τις 1-6-2012 έως τις 21-6-2012 θα γίνονται οι Εγγραφές για τους μαθητές που τη σχολική χρονιά 2012-2013 θα πηγαίνουν στην Α.΄Δημοτικού. Τα δικαιολογητικά της Α.΄Εγγραφής των μαθητών στο Σχολείο είναι:

– Πρόσφατο Πιστοποιητικό Γεννήσεως.
– Ιατρικές Γνωματεύσεις από Οδοντίατρο, Οφθαλμίατρο, Καρδιολόγο.
– Α.Δ.Υ. Το Έντυπο αυτό θα το πάρετε από το Σχολείο την ημέρα της Εγγραφής.
– Κάποιο λογαριασμό που να αποδεικνύει τη διεύθυνσή σας.
– Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας από το οποίο θα φανεί ότι έχουν γίνει όλα τα προβλεπόμενα Εμβόλια.
– Βεβαίωση Φοίτησης στο Νηπιαγωγείο.
Στην Α.΄Τάξη εγγράφονται τα παιδιά που έχουν γεννηθεί το 2006.

• Στις 3-6-2012 ο Σύλλογος Γονέων του Σχολείου μας πραγματοποιεί ολοήμερη εκδρομή στο Σοφικό Κορινθίας.
  • Στις 6-6-2012 πραγματοποιείται στο Σχολείο μας απογευματινή Ημερίδα με θέμα: “Παραμύθι και Εκπαίδευση: Θεωρία και εφαρμογές” Κατά τη διάρκεια της Ημερίδας οι μαθητές του Β1 θα διαβάσουν δικά τους παραμύθια και οι μαθητές του Δ1 θα αφηγηθούν με το λόγο και με ταμπλό βιβάν ένα παραμύθι που έφτιαξαν μόνοι τους.
  • Στις 13-6-2012 το Σχολείο δε θα λειτουργήσει το πρωί γιατί το απόγευμα θα γίνουν οι πολιτιστικές και αθλητικές μας εκδηλώσεις.
  • Στις 14-6-2012 θα δοθούν οι Τίτλοι Προόδου και Σπουδών και το διδακτικό έτος θα τελειώσει για τους μαθητές.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!