…Έγιναν…θα γίνουν στο Σχολείο μας (Μάιος – Ιούνιος)

•  Τη Δευτέρα, 20-5-2013, όλες οι Τάξεις  του Σχολείου πήγαν στο ANIMA CLUB στην Ανάβυσσο για άθληση και ψυχαγωγία.
  •  Την Παρασκευή, 24-5-2013, οι μαθητές των Α.΄, Β.΄&  Γ.΄Τάξεων διασκέδασαν στο χώρο του Σχολείου με το Αγγλόφωνο Θεατρικό: «Cinderello»
  •  Την Τρίτη, 28-5-2013, οι μαθητές των Ε.΄& ΣΤ.΄ Τάξεων παρακολούθησαν στο χώρο του Σχολείου ένα εκπαιδευτικό Πρόγραμμα με θέμα την Ανακύκλωση των ηλεκτρικών λαμπτήρων.
  •  Την Τετάρτη, 5-6-2013, οι μαθητές του Σχολείου μας θα ενημερωθούν για το άθλημα της Πετοσφαίρισης από Γυμναστές του Αθλητικού Συλλόγου ‘Αιξωνή’.
  •  Την Πέμπτη,6-6-2013, οι μαθητές των Ε.΄& ΣΤ.΄Τάξεων θα παρακολουθήσουν στο χώρο του Σχολείου ένα εκπ/κό πρόγραμμα με θέμα «Ασφάλεια στο διαδίκτυο».
  •  Την Παρασκευή, 7-6-2013, θα διεξαχθεί στο χώρο του Σχολείου μας το «Kids food fest» . Οι μαθητές της Δ.΄Τάξης θα προσπαθήσουν να μας εντυπωσιάσουν με τη μαγειρική τους και να μας θυμίσουν ελληνικές αλλά και ευρωπαϊκές γεύσεις. Στην εκδήλωση θα παρευρίσκεται και ο τηλεοπτικός ‘μουσικομάγειρας’ κ. Ευτύχης Μπλέτσας ο οποίος θα απονείμει και τα σχετικά Βραβεία.
  •  To Σάββατο, 8-6-2013, στις 7:00΄μ.μ στο Θέατρο «Μελίνα Μερκούρη», η Θεατρική και η Μουσικοχορευτική Ομάδα του Σχολείου μας θα προσπαθήσουν να μας εντυπωσιάσουν με τις υποκριτικές και χορευτικές τους Δεξιότητες. Η Εκδήλωση θα γίνει με την ευθύνη του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του Σχολείου μας.
  •  Τη Δευτέρα, 10-6-2013, στις 19:00΄μ.μ, οι μαθητές του Γ2 Τμήματος θα παρουσιάσουν στο χώρο του Σχολείου το θεατρικό έργο: «Με τα μάτια μας… στα μάτια μιας βίδρας», το οποίο έγραψαν και σκηνοθέτησαν μόνοι τους.
  •  Την Τρίτη,11-6-2013, οι μαθητές της ΣΤ.΄Τάξης , συνοδευόμενοι από τις δασκάλες των Τμημάτων τους, θα μεταβούν στο 3ο Γυμνάσιο Γλυφάδας, προκειμένου να έχουν μία πρώτη γνωριμία με το χώρο.
  •  Την Πέμπτη,13-6-2013, στις 18:45΄μ.μ, η αυλή του Σχολείου μας θα γεμίσει με τραγούδια, γέλια και χειροκροτήματα, αφού θα πραγματοποιηθούν οι Πολιτιστικές μας Εκδηλώσεις για τη λήξη της σχολικής χρονιάς.
  •  Την Παρασκευή, 14-6-2013, θα δοθούν οι Τίτλοι Προόδου και οι Τίτλοι Σπουδών. Η σχολική χρονιά τελειώνει και όλοι  μαζί σας ευχόμαστε «ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!»