Εκδηλώσεις στο σχολείο την τελευταία μέρα πριν τις διακοπές

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε στο Σχολείο μας η τελευταία ημέρα πριν τις Χριστουγεννιάτικες Διακοπές:
– Οι μαθητές της Β΄ Τάξης έδωσαν δύο Παραστάσεις διασκεδάζοντας μικρούς και μεγάλους με το χριστουγεννιάτικο Θεατρικό «Η μπουγάδα τού Αϊ -Βασίλη».
– Ακολούθησε ένα τρικούβερτο γλέντι. Μαθητές και εκπαιδευτικοί χόρεψαν σε χριστουγεννιάτικους ρυθμούς και τραγούδησαν με την καρδιά τους.
– Χορεύοντας μας βρήκε ο Αϊ Βασίλης με τα ξωτικά του που ήρθαν να μας δώσουν τα δώρα τους – ευγενική προσφορά τού Συλλόγου Γονέων του Σχολείου μας και τους ευχαριστούμε γι’ αυτό.
– Τέλος οι μαθητές της ΣΤ΄ Τάξης έδωσαν σοκολατένιες λιχουδιές και ευχές στα πρωτάκια που απ’ την αρχή της σχολικής χρονιάς είχαν «υιοθετήσει».

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!