Ολυμπιονίκες στο σχολείο μας!

Με αφορμή τη 2η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, την Πέμπτη, 5-11-2015, το Σχολείο μας επισκέφτηκε Ομάδα Ολυμπιονικών με σκοπό να γνωρίσουν τα παιδιά από κοντά κάποια Ολυμπιακά Αθλήματα.
– Η Ολυμπιονίκης κ. Μαρία Καραγιαννοπούλου και ο κ. Θανάσης Γράψας στην αρχή μίλησαν στα παιδιά για το άθλημα του τζούντο και στη συνέχεια έπαιξαν μαζί τους και τα βοήθησαν να γνωρίσουν βιωματικά το άθλημα.
– Η Ολυμπιονίκης κ. Δήμητρα Μαραγκουδάκη έφερε σε επαφή τα παιδιά με το άθλημα της ξιφασκίας.
– Η Ολυμπιονίκης κ. Γεωργία Ελληνάκη μίλησε στα παιδιά για το πόλο και τα Ολυμπιακά ιδεώδη.
Τα μεγαλύτερα παιδιά είχαν ετοιμάσει ερωτήσεις και πήραν συνέντευξη από τους Ολυμπιονίκες μας για να τη βάλουν στη σχολική τους εφημερίδα. Μπράβο παιδιά!
Ευχαριστούμε θερμά τους Ολυμπιονίκες μας που ανταποκρίθηκαν θετικά στο κάλεσμά μας και χάρισαν μέρος από τον πολύτιμο χρόνο τους στα παιδιά μας! Κρατάμε την υπόσχεση που μας έδωσαν ότι θα επισκεφτούν και πάλι το Σχολείο μας για να προγραμματίσουμε μαζί καινούργιες δράσεις για τα παιδιά μας.