Το σχολείο μας απέκτησε μουσική!

Χριστουγεννιάτικοι ήχοι ακούγονται παντού στους διαδρόμους και στην αυλή του σχολείου μας. Ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων όπως πάντοτε δίπλα μας πραγματοποίησε ένα όνειρο παιδιών και εκπαιδευτικών. Η εγκατάσταση νέου ηχητικού συστήματος πλέον ολοκληρώθηκε και διακριτική μουσική ακούγεται διαρκώς στο Σχολείο μας.

Οι ημέρες απαιτούν χριστουγεννιάτικα τραγούδια αλλά και τον υπόλοιπο χρόνο θα υπάρχουν εβδομαδιαίες θεματικές, οι οποίες σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς της μουσικής θα αποτελέσουν μια νέα εμπειρία καθώς θέλουμε να γνωρίσουν οι μαθητές μας την αξία της μουσικής σε ευρύ φάσμα.

Για άλλη μια φορά σας ευχαριστούμε όλους για την συνεισφορά σας καθώς η παρουσία σας κάνει καλύτερη την σχολική ζωή.