Αναστολή λειτουργίας του Α3 τμήματος του σχολείου μας

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε για την αναστολή λειτουργίας του τμήματος A3 του σχολείου μας έως και 07-06-2021, λόγω επιβεβαιωμένου κρούσματος Covid – 19 σε μαθητή-τρια του τμήματος.

Κατά τη διάρκεια της καραντίνας τα μαθήματα θα συνεχιστούν κανονικά με εξ αποστάσεως διδασκαλία (μέσω webex), πρωινό ωράριο, σύμφωνα με το ισχύον πρόγραμμα. Η ώρα έναρξης των μαθημάτων συμπίπτει με την αντίστοιχη του πρωινού προγράμματος και η διάρκειά τους θα είναι 30λεπτη.

Οι μαθητές/τριες του Α3 μπορούν να επιστρέψουν στο σχολείο την Τρίτη 8 Ιουνίου, εφόσον είναι ασυμπτωματικοί/ες, με την προϋπόθεση διενέργειας εντός 24ώρου από την προβλεπόμενη ημέρα επιστροφής, αυτοδιαγνωστικού ελέγχου με αρνητικό αποτέλεσμα. Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Θειόπουλος Κωνσταντίνος