Άνοιγμα του σχολείου

ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Διευθυντής του σχολείου σας εύχονται Υγεία, Χαρά και Δημιουργικότητα στη νέα χρονιά.

Τη Δευτέρα 11-1-2021 το σχολείο μας θα ανοίξει ξανά με όλα τα προβλεπόμενα υγειονομικά μέτρα. Το ωράριο λειτουργίας παραμένει το ίδιο, από την πρωινή ζώνη μέχρι τη λήξη του ολοήμερου προγράμματος.

Η προσέλευση και η αποχώρηση θα γίνεται με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που γινόταν πριν το κλείσιμο των σχολείων. Παρακαλούμε μετά την παράδοση ή παραλαβή των παιδιών σας, να μην συναθροίζεστε έξω από τις πόρτες του σχολείου, ώστε να αποφύγουμε τον κίνδυνο διάδοσης και διασποράς του κορωνοϊού.

Γνωρίζουμε ότι θα είναι μια δύσκολη περίοδος για όλους μας, αλλά με προτεραιότητα το συμφέρον των παιδιών και την υγεία όλων μας, θα κάνουμε το καλύτερο δυνατόν.

Στον αγώνα μας αυτό, σας θέλουμε συμμάχους, προκειμένου να υπενθυμίσετε στα παιδιά την τήρηση όλων των μέτρων υγειονομικής ασφάλειας.

Σας περιμένουμε όλους τη Δευτέρα να ακούσουμε το πρωινό κουδούνι στο σχολείο μας. Μένουμε υγιείς, μένουμε ασφαλείς.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων
&