Χρόνια πολλά!

Αγαπητοί γονείς και υπέροχοι μαθητές μας,

σε λίγες ημέρες θα υποδεχτούμε την ενσάρκωση του Θεανθρώπου αλλά και το φως που ήρθε να φέρει σε όλους εμάς. Μαζί με τους δικούς μας ανθρώπους, θα ψάλλουμε όλοι το «Σήμερον γεννάται» και θα αναζητήσουμε στην ψυχή μας την αξία αυτού του θαυμάσιου γεγονότος.

Θα ψάξουμε μέσα μας την ανιδιοτελή προσφορά αγάπης, το χαμόγελο, την παρουσία, τη φροντίδα. Στις δύσκολες αυτές μέρες της πανδημίας, ας γίνουμε όλοι Άνθρωποι με Άλφα κεφαλαίο. Ας διακριθούμε όλοι στον αγώνα της υπομονής, της θέλησης, της ταπεινότητας, μα κυρίως στην ανθρωπιά.

Ας απλώσουμε τα χέρια μας για να δεχτούμε αλλά και να δώσουμε δώρα από καρδιάς. Η γέννηση του Χριστού μας, ας φέρει στην πανανθρώπινη κοινωνία αλλά και στα σπίτια όλων μας, την υγεία και την ελπίδα για ένα καλύτερο, φωτεινό μέλλον όπου η αγάπη θα βασιλεύει.

Καλές Γιορτές
Ευτυχισμένο το νέο έτος