Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις

SAM_0759(800x381)
Με πολύ κέφι και διασκέδαση κύλησαν οι τελευταίες ημέρες πριν από τις διακοπές των Χριστουγέννων.
Χριστουγεννιάτικο παζάρι διοργανώθηκε από πολλές τάξεις του σχολείου και τα έσοδα που συγκεντρώθηκαν θα διατεθούν για φιλανθρωπικό σκοπό.
Τα παιδιά με πολλή προθυμία έφεραν τρόφιμα στο Σχολείο τα οποία δόθηκαν στην εκκλησία της ενορίας μας «Εισόδια της Θεοτόκου», για το συσσίτιο απόρων οικογενειών.
Εορταστικές κατασκευές και στολίδια από τους μαθητές ομόρφυναν για άλλη μια φορά το σχολείο μας.
Την τελευταία μέρα ο Άγιος Βασίλης με τα ξωτικά του επισκέφθηκε το σχολείο μας και μοίρασε γλυκά και δώρα σε παιδιά και εκπαιδευτικούς.
Η εβδομάδα τελείωσε με χριστουγεννιάτικα πάρτι στις τάξεις και προβολές εορταστικών ταινιών.
Μπράβο παιδιά!