E-twinning – Επιτυχία για το σχολείο μας

Την περσινή χρονιά 2014-2015 υλοποιήθηκαν στο Σχολείο μας πολλά αξιόλογα εκπαιδευτικά προγράμματα και καινοτόμες δράσεις. Δύο από αυτά τα Προγράμματα βραβεύθηκαν με την Ετικέτα Ποιότητας από την Ομάδα eTwinning του Υπουργείου Παιδείας. Είμαστε πολύ χαρούμενοι γι αυτό.
Επίσης, τρία εκπαιδευτικά Προγράμματα που υλοποιήθηκαν κατά την περσινή χρονιά 2014-2015 συμμετέχουν και παρουσιάζονται από εμάς στο 2ο Πανελλήνιο Συνέδριο eTwinning που θα γίνει στην Πάτρα στις 13,14,15 Νοεμβρίου 2015.
Συνεχίζουμε δυναμικά και φέτος τις προσπάθειές μας να αναβαθμίσουμε το Δημόσιο Σχολείο , αποδεικνύοντας στην πράξη ότι σε μια περίοδο κρίσης όπου γίνονται «εκπτώσεις» παντού, εμείς δεν κάνουμε καμία «περικοπή» σε κόπο, χρόνο, μόχθο, μεράκι και ότι εξακολουθούμε να βλέπουμε το επάγγελμά μας σα λειτούργημα.