Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις στο 11ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Μικροί και μεγάλοι γινόμαστε παιδιά!

Τη μαγεία των Χριστουγέννων ζήσαμε όλοι μαζί στο σχολείο μας.

Παιδιά , Εκπαιδευτικοί και Γονείς

Πλήθος εκδηλώσεων , χαρούμενα χαμόγελα, μηνύματα αγάπης , ελπίδας , αλληλεγγύης.

Bazar  Συλλόγου Γονέων  17/12/23

Ευχαριστούμε το Σύλλογο γονέων που είναι πάντα δίπλα μας και μας στηρίζει . Οι όμορφες δημιουργίες από παιδιά και γονείς και η χορωδία μικρών και μεγάλων δημιούργησε μια όμορφη ζεστή ατμόσφαιρα στο σχολείο μας και έδωσε την ευκαιρία σε όλους να έρθουν πιο κοντά στο πνεύμα των Χριστουγέννων.

Άγιος Βασίλης 20/12/23

Και βέβαια μας επισκέφτηκε ο Άγιος Βασίλης  που με τη βοήθεια του Συλλόγου Γονέων μοίρασε δώρα στα παιδιά.

Τρενάκι

Το τρενάκι του Δήμου μας έφερε και τα ξωτικά που έπαιξαν και τραγούδησαν με τα παιδιά.

Επίσκεψη του Μουσικού Σχολείου Αλίμου στο σχολείο μας 18/12/23

Τα παιδιά του σχολείου μας μαζί με τα παιδιά του Μουσικού Σχολείου  Αλίμου που μας επισκέφτηκαν,  τραγούδησαν  τα κάλαντα και αντάλλαξαν όμορφες ευχές για τη νέα χρονιά που έρχεται. Κάναμε καινούριους φίλους και ανανεώσαμε το ραντεβού μας για του χρόνου… με επίσκεψη δική μας στο Μουσικό Σχολείο Αλίμου.