Πενθήμερα Δημιουργικῆς Ἀπασχoλήσεως

Ἀγαπητοί γονεῖς,
Ἡ Ἱερά Μητρόπολή μας, προκειμένου νά ἔχει ἐπικοινωνία μέ τά παιδιά τό καλοκαίρι, διοργανώνει ἐφέτος δύο «ΠΕΝΘΗΜΕΡΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΩΣ » γιά μαθητές/τριες Β΄ ἕως ΣΤ΄ Δημοτικοῦ. Σέ κάθε τριήμερο θά συμμετέχουν μέχρι 30 παιδιά συνολικά.

• Τό πενθήμερο γιά τά παιδιά Β΄-Δ΄ Δημοτικοῦ θά πραγματοποιηθεῖ στό Κέντρο Διακονίας τοῦ Ἱ. Ναοῦ Φανερωμένης Βουλιαγμένης ἀπό 3 ἕως 7 Ἰουλίου.
  • Τό πενθήμερο γιά τά παιδιά Ε΄-ΣΤ΄ Δημοτικοῦ θά πραγματοποιηθεῖ στό Κέντρο Διακονίας τοῦ Ἱ. Ναοῦ Ἁγίας Τριάδος Γλυφάδας ἀπό 10 ἕως 14 Ἰουλίου.
  • Ὑπεύθυνος τῶν Προγραμμάτων Δημιουργικῆς Ἀπασχολήσεως εἶναι ὁ Ὑπεύθυνος τοῦ Γραφείου Νεότητος π. Ἀντώνιος Χρήστου.
    Σέ περίπτωση ἀνάγκης ἡ ἐπικοινωνία θά γίνεται στό τηλέφωνο 6936312626 καί στό email: penthimeroapasxolhshs@gmail.com
  • Ἡ αἴτηση συμμετοχῆς κάθε παιδιοῦ πρέπει νά σταλεῖ ἀπό ἐσᾶς ἠλεκτρονικά στό email: penthimeroapasxolhshs@gmail.com μέχρι καί τήν 11ην Ἰουνίου 2023.

Θά τηρηθεῖ σειρά προτεραιότητος ἀνάλογα μέ τήν σειρά ὑποβολῆς τῶν αἰτήσεων.

Πρακτικές ὀδηγίες

1. Οἱ γονεῖς θά φέρνουν καί θά παραλαμβάνουν τά παιδιά τους.
  2. Ἡ προσέλευση θά εἶναι 7:45 ἕως 7:55 π.μ. καί ἡ ἀποχώρηση ἀπό 15:05 ἕως 15:15 μ.μ.
  3. Ἡ Ἱερά Μητρόπολη θά προσφέρει καθημερινά δεκατιανό καί γεῦμα.
  4. Τά παιδιά πρέπει νά ἔχουν μαζί τους: Καπέλο, αθλητικά παπούτσια (ὑποχρεωτι-κά), παγούρι, δεύτερη ἀλλαξιά, χαρτομάνδηλα.
  5. Τα παιδιά ΔΕΝ πρέπει νά ἔχουν μαζί τους: Κινητό τηλέφωνο, ἠλεκτρονικά παιχνίδια, spinner, μουσικές συσκευές, ἀκουστικά, καθώς καί κάθε ἄλλη συσκευή ἤ παιγνίδι πού θά τά αποσπᾶ καί θά τά ἀπομονώνει.

Πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Εκ του Γραφείου Νεότητος της Ιεράς Μητροπόλεως Γλυφάδας Ε. Β. Β.& Β.