Φιλανθρωπική συνεισφορά

Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών κι ο Διευθυντής του 11ου Δημοτικού Σχολείου Γλυφάδας θέλουν να σας ευχαριστήσουν προσωπικά για την συνεισφορά σας στο έργο ανθρωπιάς και συμπαράστασης στο συνάνθρωπο που έχει ανάγκη και πιο συγκεκριμένα σε όσα θα προσφερθούν στις φυλακές Αυλώνος και στις γυναικείες φυλακές Ελαιώνα. Το πιο σπουδαίο όμως είναι το μεγαλειώδες μάθημα που πήραμε όλοι μας όταν κάτω από το δέντρο με τα δώρα του σχολείου μας υπήρχαν και οι σακούλες με όλα όσα η ευγενική σας διάθεση προσέφερε. Οι ερωτήσεις των μαθητών για το περιεχόμενο αυτών των διαφορετικών δώρων μας έδωσε την ευκαιρία να τους μιλήσουμε για αξίες όπως η φιλανθρωπία, η ευσπλαχνία και το μοίρασμα της αγάπης.

Σας ευχαριστούμε που μας δώσατε την ευκαιρία να βιώσουμε όλοι αυτές τις μέρες την αγάπη στον πλησίον.

Ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών κι ο Διευθυντής σας εύχονται Χρόνια Πολλά, Υγεία κι Ευτυχία στις οικογένειές σας.