Εορτασμός της επετείου 28ης Οκτωβρίου 1940 και μαθητική παρέλαση

στα πλαίσια του εορτασμού της επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940 θα πραγματοποιηθεί μαθητική παρέλαση. Λεπτομέρειες θα σταλούν τις ερχόμενες ημέρες. Οι μαθητές της Ε’ και ΣΤ’ τάξης που θα συμμετέχουν στην παρέλαση θα φέρουν την παρακάτω ενδυμασία σύμφωνα με τις οδηγίες των γυμναστών τους:

Κορίτσια

Τα κορίτσια θα φορούν άσπρο πουκάμισο και μπλε φούστα, άσπρο καλσόν και μαύρα παπούτσια.

Αγόρια

Τα αγόρια θα φορούν άσπρο πουκάμισο και μπλε παντελόνι καθώς και μαύρα παπούτσια.

Αξεσουάρ για κορίτσια και αγόρια

Από το σχολείο θα δοθεί για τα μεν κορίτσια μπλε φουλάρι και για τα αγόρια μπλε γραβάτα. Επίσης δίνεται σε όλα τα παιδιά η κονκάρδα του 11ου Δημοτικού Σχολείου που τοποθετείται στα αριστερά. Όλα τα παραπάνω, μετά το τέλος της παρέλασης επιστρέφονται στο σχολείο.