Οδηγίες για μαθητές που αντιμετωπίζουν προβλήματα με το webex

Όσοι μαθητές αντιμετωπίζετε προβλήματα με το webex, μπορείτε να δοκιμάσετε τα παρακάτω με τη βοήθεια κάποιου μεγαλύτερου:

• Να αποσυνδεθείτε από την ψηφιακή τάξη του εκπαιδευτικού και να συνδεθείτε ξανά.
  • Αν συνδέεστε με ασύρματη σύνδεση wifi, μπορείτε να μετακινηθείτε πιο κοντά στο ρούτερ για να έχετε καλύτερη λήψη.
  • Αν χρησιμοποιείτε ταυτόχρονα στη συσκευή σας κάποιο άλλο πρόγραμμα τηλεδιάσκεψης εκτός από το webex (π.χ. zoom, skype, κ.α.) δοκιμάστε να το τερματίσετε. Αν δεν αποκατασταθεί άμεσα το πρόβλημα, επανεκκινήστε τη συσκευή σας.

Αν δοκιμάσατε όλα τα παραπάνω και εξακολουθεί να υπάρχει πρόβλημα με το webex, επικοινωνήστε με το Helpdesk του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου στο 2144169726 ενώ βρίσκεστε μπροστά στη συσκευή σας, για να πραγματοποιηθεί έλεγχος από τους αρμόδιους τεχνικούς.

Ανδρέας Λαγγούσης