Ανακοίνωση (δραστηριότητες Μαρτίου)

Αγαπητοί γονείς, σας υπενθυμίζουμε ότι:
α) Την Παρασκευή, 13-3-2015, στις 6:00΄μ.μ, στην αίθουσα του ισογείου του Σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί το 1ο Βιωματικό Εργαστήριο Μουσικοθεραπείας με θέμα: «Η σχέση μητέρας – γιου: ρόλοι, προσδοκίες και καινούριες οπτικές». Εισηγήτρια θα είναι η ψυχολόγος κ. Ελισάβετ Μπαρμπαλιού.
β) Τη Δευτέρα, 16-3-2015, 2:00΄μ.μ – 3:00΄μ.μ, Θα δοθούν οι Έλεγχοι Προόδου για το Β.΄ Διδακτικό Τρίμηνο και θα ενημερωθείτε για την πρόοδο και τη συμπεριφορά των παιδιών σας.
γ) Την Τρίτη, 24-3-3015, 8:10΄π.μ – 9:40΄π.μ, θα γίνει η Γιορτή για την Εθνική μας Επέτειο ανά Τάξη και Τμήμα του Σχολείου. Την ημέρα αυτή θα λειτουργήσει κανονικά η Πρωινή Ζώνη του Σχολείου, όχι όμως το Ολοήμερο.
δ) Την Τετάρτη, 25-3-2015, θα γίνει η μαθητική Παρέλαση, λεπτομέρειες για την οποία θα δοθούν σε επόμενη Ανακοίνωση.
ε) Την Πέμπτη, 26-3-2015, θα εκκλησιαστούν οι μαθητές των Α.΄, Β.΄ και Γ.΄ Τάξεων του Σχολείου. Όσοι μαθητές είναι βαπτισμένοι και θέλουν, μπορούν να προετοιμαστούν και να κοινωνήσουν.
στ) Την Παρασκευή, 27-3-2015, θα εκκλησιαστούν οι μαθητές των Δ.΄, Ε.΄ και ΣΤ.΄ Τάξεων του Σχολείου. Όσοι μαθητές είναι βαπτισμένοι και θέλουν, μπορούν να προετοιμαστούν και να κοινωνήσουν.
Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ