Ενημερωτικό σημείωμα για μαθητές/τριες Β’ και Γ’ τάξης (ολοήμερο)

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2020 θα ξεκινήσει το ολοήμερο πρόγραμμα για τους μαθητές/τριες της Β΄ και Γ΄ τάξης που έχουν κάνει σχετική αίτηση οι γονείς τους για την εγγραφή τους στο ολοήμερο.

Οι ώρες αποχώρησης (που μπορούν να πάρουν οι γονείς τα παιδιά ) είναι στις 3.00 μ.μ. και στις 4.00 μ.μ.) ανάλογα με ποια ώρα έχετε γράψει στην αίτησή σας.

Το ωράριο του ολοήμερου προγράμματος είναι από τη λήξη των μαθημάτων στο πρωινό πρόγραμμα έως τις 4.00 μ.μ.

Τα παιδιά θα αποχωρούν από την οδό Αττικής, όπου και θα τα παραλαμβάνετε.

Ως προς τη σίτιση, τα παιδιά να έχουν μαζί τους το μπολάκι με το φαγητό τους ή σάντουιτς, πιρούνι ή κουτάλι το οποίο θα τοποθετηθεί στο ψυγείο.

Επίσης, να έχουν μαζί τους ένα πετσετάκι για να τοποθετούν το φαγητό τους.

Ως προς τον χώρο στον οποίο βρίσκεται το ψυγείο και άλλες λεπτομέρειες θα τους βοηθήσουν και οι εκπαιδευτικοί τους.

Για την έναρξη λειτουργίας του ολοήμερου για τις υπόλοιπες τάξεις θα ενημερωθείτε σύντομα από τον ιστότοπο του σχολείου μας και με ενημερωτικό σημείωμα που θα δοθεί στα παιδιά που είναι εγγεγραμμένα στο ολοήμερο.

Εάν έχετε κάποιο ερώτημα σχετικό μπορείτε να επικοινωνείτε στα τηλέφωνα του σχολείου (210- 9611311, 210-9637840).

Ευχαριστώ

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ