Αποχώρηση – παραλαβή των παιδιών το μεσημέρι σε περίπτωση βροχής

Για την αποτελεσματικότερη αποφυγή συγχρωτισμού κατά την αποχώρηση των μαθητών/τριών το μεσημέρι σε περίπτωση βροχόπτωσης , σας ενημερώνουμε ότι θα υπάρξει μία τροποποίηση μόνο ως προς τον χώρο από τον οποίο θα αποχωρούν τα παιδιά το μεσημέρι (Οι ώρες αποχώρησης θα είναι ακριβώς οι ίδιες που αναρτήθηκαν στις 16-9-2020).

Συγκεκριμένα, οι μαθητές/τριες θα αποχωρούν ως εξής:

• Α΄ τάξη στις 1.10 μ.μ. από την εσωτερική είσοδο δίπλα στην αίθουσα υπολογιστών.
  • Γ΄ τάξη στις 1.15 μ.μ από την εσωτερική είσοδο δίπλα στην αίθουσα υπολογιστών.
  • Ε΄ τάξη στις 1.20 μ.μ. από την εσωτερική είσοδο δίπλα στην αίθουσα υπολογιστών.
  • Β΄ τάξη στις 1.10 μ.μ. από την εσωτερική είσοδο δίπλα στο γραφείο των δασκάλων.
  • Δ΄ τάξη στις 1.15 μ.μ. από την εσωτερική είσοδο δίπλα στο γραφείο των δασκάλων.
  • ΣΤ΄ τάξη στις 1.20 μ.μ από την εσωτερική είσοδο δίπλα στο γραφείο των δασκάλων.

ΠΙΝΑΚΑΣ 1

Ώρα αποχώρησηςΕίσοδος δίπλα στην κουζίναΕίσοδος δίπλα στη αίθουσα υπολογιστών
1:10 μ.μ.Β’ τάξηΑ’ τάξη
1:15 μ.μ.Δ’ τάξηΓ’ τάξη
1:20 μ.μ.ΣΤ’ τάξηΕ’ τάξη

Ισχύει ότι τα μεγαλύτερα αδερφάκια βγαίνουν από την είσοδο που βγαίνουν και τα μικρότερα, όπως σας έχουμε ενημερώσει.

Για διευκόλυνσή σας θα είναι ανοιχτές οι εξώπορτες τόσο στην οδό Μικράς Ασίας όσο και στην οδό Αττικής.

Θα πρέπει να τηρούνται οι κανόνες ασφαλείας για τον Covid -19 και παρακαλούμε, όταν παραλαμβάνετε τα παιδιά, να υπάρχει άμεση αποχώρηση για την αποφυγή συγχρωτισμού και τη διευκόλυνση των υπολοίπων γονέων, ώστε να παραλάβουν και αυτοί εγκαίρως και με ασφάλεια τα παιδιά τους.

Ευχαριστούμε

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ