Σημαντική ανακοίνωση σχετικά με την αποχώρηση των μαθητών/τριών το μεσημέρι από το σχολείο

Με σκοπό την αποφυγή συγχρωτισμού από αύριο, Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου 2020, οι μαθητές/τριες  της Β΄ τάξης θα αποχωρούν στις 1.10 μ.μ. από την έξοδο της οδού Μικράς Ασίας.

Στις 1.15 μ.μ. από την ίδια έξοδο (Μικράς Ασίας) θα αποχωρούν οι μαθητές/ τριες της Δ΄ τάξης.

Στις 1.20 μ.μ. από την ίδια έξοδο (Μικράς Ασίας)  θα αποχωρούν οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης.

Επίσης, από αύριο, Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου 2020,  θα αποχωρούν στις 1.10 μ.μ. από την έξοδο της οδού Αττικής οι μαθητές/τριες της Α΄ τάξης .

Στις 1.15 μ.μ. από την ίδια έξοδο (Αττικής) θα αποχωρούν οι μαθητές/τριες της Γ΄ τάξης.

Στις 1.20 μ.μ. θα αποχωρούν  οι μαθητές/τριες  της Ε΄ τάξης (οδό Αττικής).

Ώρα αποχώρησηςΈξοδος οδού Μ. ΑσίαςΈξοδος οδού Αττικής
1:10 μ.μ.Β’ τάξηΑ’ τάξη
1:15 μ.μ.Δ’ τάξηΓ’ τάξη
1:20 μ.μ.ΣΤ’ τάξηΕ’ τάξη

Τα μεγαλύτερα αδερφάκια των παιδιών θα φεύγουν μαζί με τα μικρότερα από την έξοδο των μικρότερων παιδιών.

Για τον παραπάνω σκοπό, οι γονείς της Α΄και της Β΄τάξης  θα μας αποστείλετε, όσο το δυνατόν πιο σύντομα και το αργότερο έως και την Παρασκευή 18 Σεπτεμβρίου 2020, είτε με e-mail στο σχολείο μας, είτε θα τοποθετήσετε στην τσάντα του παιδιού, είτε θα βάλετε στο ταχυδρομικό κουτί (γκρι επί της οδού Αττικής) την επισυναπτόμενη  υπεύθυνη δήλωση 1. Εάν δεν είναι δυνατόν να γίνει άμεσα κάτι από τα παραπάνω, να μας ενημερώσετε ότι λάβατε γνώση στα τηλέφωνα 210-9637840 ή 210-9611311 αύριο από τις 8:30 π.μ. έως και τις 12 το μεσημέρι.

Παρόμοια, οι γονείς της των παιδιών που φοιτούν στις υπόλοιπες τάξεις θα μας αποστείλετε, όσο το δυνατόν πιο σύντομα και το αργότερο έως και την Παρασκευή 18 Σεπτεμβρίου 2020, είτε με e-mail στο σχολείο μας, είτε θα τοποθετήσετε στην τσάντα του παιδιού, είτε θα βάλετε στο ταχυδρομικό κουτί (γκρι επί της οδού Αττικής) την επισυναπτόμενη  υπεύθυνη δήλωση 2. Εάν δεν είναι δυνατόν να γίνει άμεσα κάτι από τα παραπάνω, να μας ενημερώσετε ότι λάβατε γνώση στα τηλέφωνα 210-9637840 ή 210-9611311 αύριο από τις 8:30 π.μ. έως και τις 12 το μεσημέρι.

Ευχαριστούμε

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ