Παιδαγωγική συνάντηση με γονείς μαθητών/τριών που φοιτούν στην Α’ τάξη το σχολικό έτος 2020-2021

Την Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου 2020 θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας παιδαγωγική συνάντηση με την Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου του 4ου ΠΕ.Κ.ΕΣ. Αττικής και τις εκπαιδευτικούς της Α΄ τάξης με θέμα: «Συνεργασία σχολείου- οικογένειας: Βοηθώντας τα παιδιά μας για την ομαλή ένταξη και πρόοδό τους στο Δημοτικό Σχολείο».

Για την αποφυγή συγχρωτισμού , η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί με την παρουσία των γονιών σε ομάδες ανάλογα με τα τμήματα που φοιτούν τα παιδιά τους τις παρακάτω ώρες, τηρώντας πάντα τα μέτρα ασφαλείας για τον COVID-19, όπως για παράδειγμα η χρήση μάσκας.

Συγκεκριμένα οι ώρες προσέλευσης και αποχώρησης θα είναι:

• Α1 : 5.00 μ.μ. έως 6.00 μ.μ.
  • Α2: 6.15 μ.μ έως 7.15 μ.μ.
  • Α3: 7.30 μ.μ. έως 8.30 μ.μ.

Για την καλύτερη οργάνωση θα προσέρχεστε από την οδό Αττικής και θα αποχωρείτε από την οδό Μικράς Ασίας την ημέρα της συνάντησης.

Τα τμήματα των μαθητών/τριών θα τα πληροφορηθείτε στις 14/9/2020 κατά την προσέλευση των παιδιών από τις 8.15 π.μ. έως τις 8.30 π.μ. από τους εκπαιδευτικούς που θα είναι στην εξώπορτα στην οδό Αττικής.

Ευχαριστούμε

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΗΣ Α΄ ΤΑΞΗΣ