Ανακοίνωση σχετικά με την προμήθεια υλικών και ενημερωτικές συναντήσεις

με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων που αφορά στα υλικά (τετράδια, χαρτόνια κ.λ.π.) οι σχετικοί κατάλογοι θα δοθούν από τους εκπαιδευτικούς στους μαθητές.

Τα παιδιά τις πρώτες ημέρες θα χρησιμοποιούν τα περσινά τετράδια. Επίσης, να έχετε διαθέσιμα και τα περσινά βιβλία, διότι ενδεχομένως θα χρειαστούν.

Όταν φέρετε κάποια υλικά, ιδιαίτερα για τα παιδιά των μικρών τάξεων που δεν θα μπορούν να τα μεταφέρουν, θα τα παραδίδετε στους εφημερεύοντες εκπαιδευτικούς στην είσοδο του σχολείου. Φροντίστε στο πακέτο να υπάρχει ετικέτα σε εμφανές σημείο με το όνομα του παιδιού και την τάξη του.

Όσον αφορά τις ενημερωτικές συναντήσεις που θα πραγματοποιηθούν για κάθε τάξη, θα ενημερωθείτε από τους εκπαιδευτικούς των τάξεων.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ