Υπενθύμιση για κατάθεση δικαιολογητικών

› Α’ Τάξη

Αγαπητοί γονείς της Α’ τάξης,

Παρακαλούμε, εάν υπάρχουν εκκρεμότητες στην κατάθεση των απαιτούμενων δικαιολογητικών για την εγγραφή των παιδιών στην Α’ τάξη, να τα καταθέσετε στο σχολείο από τις 8:30 π.μ, έως τις 1:45 μ.μ. καθημερινά κατά τις εργάσιμες ημέρες, έπειτα από τηλεφωνική επικοινωνία (210-9637840 ή 210-9611311).

Δικαιολογητικά:
  1. Βιβλιάριο Υγείας του παιδιού ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια
  2. Βεβαίωση Φοίτησης από το Νηπιαγωγείο
  3. Αποδεικτικό Δημόσιου Φορέα ( π.χ ΔΕΚΟ ) που να δηλώνει την ακριβή  διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας.
  4. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Συμπληρώνεται από παιδίατρο, γενικό ιατρό ή, σε ειδικές περιπτώσεις, από παθολόγο).

› Δ’ Τάξη

Όσο αφορά τους γονείς που τα παιδιά τους θα φοιτήσουν κατά το σχολικό έτος 2020-21 στη Δ’ τάξη, σας υπενθυμίζουμε ότι θα πρέπει να κατατεθεί Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας (Α.Δ.Υ.Μ.) στη Διεύθυνση του Σχολείου. Η προσκόμιση των Α.Δ.Υ.Μ. μπορεί να γίνει μέσω των μαθητών την ημέρα του Αγιασμού.

Η Διευθύντρια του Σχολείου