Επίδοση των Ελέγχων Γ’ τριμήνου, Τίτλων προόδου & Τίτλων σπουδών για το Σχολικό έτος 2019-2020

Η ημερομηνία λήξης του σχολικού έτους 2019-2020 είναι η Παρασκευή 26 Ιουνίου 2020.

Την παραπάνω ημερομηνία δεν θα γίνει μάθημα. Θα γίνει επίδοση ελέγχων προόδου Γ΄ τριμήνου, Τίτλων Προόδου (για Α, Β, Γ΄, Δ΄, Ε΄ τάξη) και Τίτλων Σπουδών (για ΣΤ΄ τάξη) και με τον ακόλουθο τρόπο:

ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ Β’

1. Από τις 8.00 π.μ. έως τις 8.15 π.μ. θα προσέλθουν οι μαθητές/τριες που ανήκουν στην ομάδα Β΄ στο σχολείο.
  2. Θα πάνε στις σχολικές αίθουσές τους, όπου θα τους παραδώσουν σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί του κάθε τμήματος τους ελέγχους προόδου Γ΄ τριμήνου, τους Τίτλους Προόδου ή/και τους Τίτλους Σπουδών, τους οποίους θα βάλουν στην τσάντα τους.
  3. Στη συνέχεια οι μαθητές/τριες της Β΄ ομάδας θα αποχωρήσουν στις 9 π.μ. με τη συνοδεία των γονέων τους, οι οποίοι θα τα παραλάβουν, όπως κάθε ημέρα, από την οδό Μικράς Ασίας.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ Α

1. Από τις 10.15 π.μ. έως τις 10.30 π.μ. θα προσέλθουν οι μαθητές /τριες που ανήκουν στην ομάδα Α΄.
  3. Στη συνέχεια οι μαθητές/τριες της Α΄ ομάδας θα αποχωρήσουν στις 11.15 π.μ. με τη συνοδεία των γονέων τους, οι οποίοι θα τα παραλάβουν, όπως κάθε ημέρα, από την οδό Μικράς Ασίας.

Από τις 11.30 μ.μ. ως τις 12.30 μ.μ. στις 26/6/2020, μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο οι γονείς των μαθητών/τριών που έχουν αποστείλει Υπεύθυνη Δήλωση ότι τα παιδιά τους ανήκουν σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή στο οικογενειακό τους περιβάλλον υπάρχει άτομο που ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19, για να παραλάβουν από το γραφείο της Διευθύντριας τη βαθμολογία Γ΄ τριμήνου καθώς και τους Τίτλους Προόδου ή τους Τίτλους Σπουδών, τηρώντας πάντα όλα τα μέτρα ασφαλείας .

Πρόσθετα, μπορούν να τους παραλάβουν και μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με σάρωση των πρωτοτύπων, ύστερα από γραπτή αίτηση ή μια Υπεύθυνη Δήλωση τους που μπορούν να αποστείλουν με e-mail στο σχολείο έως και την Παρασκευή 26/6/2020.

Επίσης, τη Δευτέρα 29 Ιουνίου 2020 και την Τρίτη 30 Ιουνίου 2020 από τις 8.30 π.μ. έως τις 1.15 μ.μ. θα μπορούν να τηλεφωνούν οι γονείς των μαθητών/τριών στο 210-9611311, 210 -9637840, εάν το επιθυμούν, για να επικοινωνήσουν με τους εκπαιδευτικούς τους σχολείου.

Τέλος, τη Δευτέρα 29 Ιουνίου 2020 και την Τρίτη 30 Ιουνίου 2020 θα μπορούν να παραλάβουν τους ελέγχους Προόδου, τους Τίτλους Προόδου και τους Τίτλους Σπουδών από τις 12.00 μ.μ. έως τις 2.00 μ.μ. από τη Διευθύντρια οι γονείς των μαθητών/τριών που δεν ήταν εφικτό να τους παραλάβουν την Παρασκευή 26 Ιουνίου 2020.

Σας ευχαριστούμε πολύ

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ