Ενημερωτικό σημείωμα για γονείς μαθητών/τριών Δ’ Τάξης σχετικά με τη διδασκαλία της Β’ Ξένης Γλώσσας

Σύμφωνα με το έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ. με Α.Π. Φ.52/38300/Δ1/17-03-2020 και θέμα « Διδασκαλία της 2ης ξένης Γλώσσας στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2020-2021» οι γονείς των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν το σχολικό έτος 2020-2021 στην Ε΄ τάξη θα συμπληρώσουν δήλωση με τη γλώσσα προτίμησης του παιδιού τους ( Γαλλική ή Γερμανική).

Αυτή την Υπεύθυνη Δήλωση θα την υποβάλλετε ηλεκτρονικά μέσω e-mail στο 11ο Δημοτικό Σχολείο Γλυφάδας (mail@11dimglyfad.att.sch.gr) ή θα επικοινωνήσετε τηλεφωνικά από τις 10.00 π.μ. έως 14.00 μ.μ. τις εργάσιμες ημέρες με σκοπό τον ορισμό ημέρας και ώρας που μπορείτε να την προσκομίσετε στο σχολείο με τελική προθεσμία προσκόμισης ή αποστολής με e-mail την Παρασκευή 29 Μαΐου 2020. Παράκληση , όπως τηρηθούν τα απαιτούμενα μέτρα αποφυγής διασποράς του κορονοϊού, όπως αυτά έχουν ανακοινωθεί από τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας (Ε.Ο.Δ.Υ.), που αναφέρονται στη χρήση μάσκας, στην τήρηση αποστάσεων κ.λ.π.

Επίσης, διαβάστε, παρακαλώ, την 3η και 4η παράγραφο στη σελίδα 2 της παραπάνω εγκυκλίου, για να έχετε υπόψη σας τις προϋποθέσεις που πρέπει να πληρούνται σχετικά με τη διδασκαλία της Β΄ Ξένης Γλώσσας στην Ε΄ τάξη.

Σας ευχαριστώ πολύ

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ